Kalendarii Aktiviteteve


BashkëBisedim

Pleherimi per kastravecin e fushes

Cfare skeme plehrimi aplikoni?

1 23

1 2 3 4

70.000
anëtarë
63
degë
4.1 miliard
portofoli i kredisë
4.2 miliard
portofoli i depozitës

mundesuar nga

Të rejat

Vendimi per fermeret/ Do paguajne TVSH-ne mbi 10 milione leke xhiro

<p>Nga 1 janari 2021 fermerët, në skemën e kompensimit, do paguajnë TVSh për qarkullim vjetor mbi 10 milionë lekë, nga 5 milionë lekë që ishte kufiri minimal deri tani. Vendimi është publikuar në fletoren zyrtare. Krahas rritjes së pragut të TVSH-së nga 2 në 10 milionë lekë për gjithë bizneset e vogla në vend, vendimi [&#8230;]</p> <p>The post <a rel="nofollow" href="https://agronews.al/2020/08/07/vendimi-per-fermeret-do-paguajne-tvsh-ne-mbi-10-milione-leke-xhiro/">Vendimi per fermeret/ Do paguajne TVSH-ne mbi 10 milione leke xhiro</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://agronews.al">AgroNews.Al</a>.</p>

Lexoni më tepër
Bëjeni Vetë. Si të Mbillni Xhenxhefil në Shtëpi – Ndiqeni Këtu

<p>Xhinxheri ose xhenxhefili konsiderohet si një prej bimëve më të shijshme dhe më të shëndetshme të planetit, vlerat e të cilit shkojnë përtej një stine të vetme. Për të mësuar më tepër mbi metodat për mbjelljen e xhenxhefilit, AgroWeb.org ju fton të shikoni shumë shkurt videon në fund të tekstit. Bima e xhenxhefilit kërkon një [&#8230;]</p> <p>The post <a rel="nofollow" href="https://agroweb.org/lajme/mbillni-xhenxhefil-shtepi-ndiqeni-ketu/">Bëjeni Vetë. Si të Mbillni Xhenxhefil në Shtëpi &#8211; Ndiqeni Këtu</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://agroweb.org">AgroWeb</a>.</p>

Lexoni më tepër
Si Të Mbillni Dhe Rrisni Kamomilin Shërues Në Shtëpi

<p>Çaji i kamomilit është një nga çajrat bimorë më qetësues për trurin dhe shpirtin. Për lehtësi, konsumatori zgjedh çajrat me bustinë të cilat për fat të keq nuk ofrojnë vlerat e pastra shëndetësore të kamomilit. Kjo bimë e shkëlqyer për shëndetin mund të rritet mjaft lehtë në shtëpi. Lexoni këshillat nga AgroWeb.org Si Të Mbillni [&#8230;]</p> <p>The post <a rel="nofollow" href="https://agroweb.org/lajme/si-te-mbillni-rrisni-kamomilin-sherues/">Si Të Mbillni Dhe Rrisni Kamomilin Shërues Në Shtëpi</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://agroweb.org">AgroWeb</a>.</p>

Lexoni më tepër
Përse Është Kaq E Vështirë Të Lësh Duhanin? – Si të Thoni Jo

<p>Duhanpirja është një fenomen masiv në Shqipëri. Statistikat e një viti më parë tregojnë se vendi ynë është konsumatori më i madh i duhanit në Evropë. Në Shqipëri regjistrohen përafërsisht 895 mijë duhanpirës. Ku 265 mijë prej tyre janë gra. Përllogaritjet e Institutit të Shëndetit Publik tregojnë se një duhanpirës shqiptar pi rreth 19 cigare [&#8230;]</p> <p>The post <a rel="nofollow" href="https://agroweb.org/jetosmart/perse-eshte-kaq-e-veshtire-te-lesh-duhanin-si-te-thoni-jo/">Përse Është Kaq E Vështirë Të Lësh Duhanin? &#8211; Si të Thoni Jo</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://agroweb.org">AgroWeb</a>.</p>

Lexoni më tepër

HistoriSuksesi


ShkarkoAplikacionin

Lidhume ne

Rruga “Kongresi Lushnjes”

Pallati 11-katësh, kati 3-të, Lushnje

Tel: +355 (0) 4 225 1910/1

Qendra ABA, Projekti i financuar nga FIAS, me mbështetjen e: