Pilotimi në ABA online
Njihuni me zhvillimet më të fundit në ABA online! 

ABA online ofron shërbime për të përmirësuar biznesin e fermerëve shqiptarë dhe shërbimet kanë si qëllim tu përgjigjen nevojave të fermerëve.

Parapërgatitjet për lancimin zyrtar të ABA-s në 4 dhjetor 2020 kanë filluar qysh herët në Janar 2020. Ekipi ABA e shikon si detyrë dhe përgjegjësi ofrimin e një shërbimi cilësor kundrejt fermerëve shqiptare, si bashkëpunëtoret më besnike të FED invest që prej vitit 1992.

Përgjatë muajve të fundit, ekipi ABA është stacionuar në zonat më intensive bujqësore në vend (shiko hartën) dhe ka prezantuar tek fermerët e rajoneve të Tiranes, Durrësit, Lushnjës, Elbasanit, Fierit dhe Beratit aplikacionin ABA online, si platformën me të madhe online në sektorin e bujqësisë në Shqipëri. Profili i fermerëve ishte kryesisht fermeri mesatar shqiptar me aktivitet te vogël apo të mesëm bujqësor dhe blegtoral.

Gjatë këtyre muajve pilotim (korrik-tetor 2020) takimet me fermerët kanë qënë edhe një mundësi bashkëbisedimi, ku është diskutuar për përmirësimet e shërbimeve të ofruara në ABA online dhe çfarë shikohet me rëndësi nga fermeret për tu pasqyruar në ABA online. Keto sesione trajnimesh nxorrën në pah prioritetet e fermereve ne aksesimin e kësaj platforme dhe çfarë mund të përmirësohet për një përdorim sa më efikas.

Në sajë të metodologjisë së kujdeshme perdorur gjatë pilotimit, fermeret u ndjenë të sigurtë të shprehnin edhe problematikat që ata hasin në aktivitetin e tyre bujqësor. Ekipi ABA, jo vetëm u siguroi që ABA online është një mjet që do t’ju lehtësojë punën, por edhe kërkon të ndergjegjësoje fermerin shqiptar për të bërë zgjedhje më të zgjuara në aktivitetin e tyre të agro-biznesit.

Shënim
Për shkak të pandemisë, të gjitha takimet janë zhvilluar konform të gjitha rregullave të përcaktuara nga institucionet shtetërore shqiptare dhe rregulloreve të brendshme të FED invest lidhur me COVID-19. Të gjithë pjesëmarrësit janë pajisur paraprakisht me maska fytyre dhe disifektantë duarsh. Gjithashtu, është mbajtur distanca fizike dhe të gjitha takimet janë zhvilluar në ambjente të hapura. Lini një koment


Komente të mëparshme
Excellent article. Keep writing such kind of info on your page. Im really impressed by your blog. Hey there, You've done a fantastic job. I'll certainly digg it and individually recommend to my friends. I'm confident they will be benefited from this site. Maglie Calcio

-Ramonita

Simply wish to say your article is as amazing. The clarity in your post is simply cool and i could assume you are an expert on this subject. Well with your permission let me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the enjoyable work. fussball trikot kinder

-Venetta

When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is added I get four e-mails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks a lot! Billiga fotbollströjor

-Genevieve

My brother suggested I would possibly like this website. He used to be totally right. This post actually made my day. You can not consider simply how a lot time I had spent for this info! Thanks! goedkope voetbalshirts

-Siobhan

Can I simply just say what a comfort to discover somebody who actually understands what they're discussing on the internet. You actually understand how to bring a problem to light and make it important. A lot more people must look at this and understand this side of your story. I can't believe you're not more popular since you certainly have the gift. fodboldtrøjer

-Will

Awesome post. Fodboldtrøjer

-Jim

I want to to thank you for this great read!! I certainly loved every bit of it. I have you book-marked to look at new things you post… Fotbollströja barn

-Salina

Thanks designed for sharing such a fastidious thought, paragraph is fastidious, thats why i have read it fully Billiga fotbollströjor

-Orval

I don't even know the way I stopped up here, however I assumed this post was great. I don't know who you're but definitely you're going to a famous blogger in the event you are not already. Cheers! fussball trikot kinder

-Annette

Woah! I'm really enjoying the template/theme of this site. It's simple, yet effective. A lot of times it's challenging to get that "perfect balance" between user friendliness and visual appeal. I must say that you've done a very good job with this. In addition, the blog loads super fast for me on Opera. Exceptional Blog! jalkapallopaidat lapsille

-Mireya

Hey There. I found your weblog the use of msn. That is an extremely well written article. I will be sure to bookmark it and return to learn extra of your useful info. Thank you for the post. I will certainly return. Fotbollskläder

-Georgina

Have you ever thought about writing an e-book or guest authoring on other websites? I have a blog based upon on the same ideas you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my subscribers would value your work. If you're even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail. Maglia Calcio Poco Prezzo

-Kerry

I want to to thank you for this good read!! I absolutely loved every bit of it. I have you saved as a favorite to check out new things you post… Goedkope voetbalshirt

-Marylou

Do you have any video of that? I'd want to find out more details. Maillots Foot Pas Cher

-Celina


Shpërndaj në rrjetet sociale: